TUCSON Club UA

TUCSON Club UA (http://tucson-club.org.ua/index.php)
-   Доработка двигателя (http://tucson-club.org.ua/forumdisplay.php?f=2056)
-   -   Збільшення ступеню стиснення бензинового двигуна (http://tucson-club.org.ua/showthread.php?t=20533)

sergio1965 18.10.2016 18:33

Збільшення ступеню стиснення бензинового двигуна
 
Здраствуйте.
Давно думаю про збільшення термічного коефіцієнта корисної дії свого двигуна, тобто, про збільшення ступеню стиснення робочої суміші. Причина - робота мого двигуна на СПБТ. Чув, що біпаливні французькі двигуни (Renault), що ще з заводу обладнані ГБО, мають ступінь стиснення щось близько 13. Для чого це потрібно ?
1. Збільшення крутного (тягового) моменту двигуна при роботі на СПБТ.
2. Зменшення витрат СПБТ (на витрати бензину це вплине мало).
3. При збільшенні ступеню стиснення збільшується швидкість горіння газоповітряної суміші, що має позитивно позначитися на ресурсі ГБЦ, тобто, клапанів та їхніх сідел.
В кого із знаючих людей є якісь думки стосовно цього ? Можливо, в когось є досвід ?

VIC 18.10.2016 19:21

Відповідь: Збільшення ступеню стиснення бензинового двигуна
 
[QUOTE=sergio1965;452698]Здраствуйте.
Давно думаю про збільшення термічного коефіцієнта корисної дії свого двигуна, тобто, про збільшення ступеню стиснення робочої суміші. Причина - робота мого двигуна на СПБТ. Чув, що біпаливні французькі двигуни (Renault), що ще з заводу обладнані ГБО, мають ступінь стиснення щось близько 13. Для чого це потрібно ?
1. Збільшення крутного (тягового) моменту двигуна при роботі на СПБТ.
2. Зменшення витрат СПБТ (на витрати бензину це вплине мало).
3. При збільшенні ступеню стиснення збільшується швидкість горіння газоповітряної суміші, що має позитивно позначитися на ресурсі ГБЦ, тобто, клапанів та їхніх сідел.
В кого із знаючих людей є якісь думки стосовно цього ? Можливо, в когось є досвід ?[/QUOTE]

1-так, буде
2-а звідки брати енергію на стиснення? витрати на компресію знівелюють на 80-90% приріст потужності, і нема різниці яка буде паливна суміш, газо- чи бензиноповітряна, навпаки, краще дефорсувати і додати турбокомпресор
3- це з якого дива? у більш стиснутої суміші вище опір на пробій, а це значить потрібні інші свічки, дроти високої напруги і індуктори, або зменшити міжелектродну дистанцію з 1,1 до 0,9-0,7 що неминуче приведе до зменшення енергії іскри
до того ж у нас дно ГБЦ пласке, якщо його нема куди шліфувати, є єдиний метод - затиснути (укоротити) шатуни і поставити колінчатий вал з збільшеною амплітудою

ІМНО - не варто цим займатись, або турбокомпресор, або забити

sergio1965 18.10.2016 19:43

Re: Відповідь: Збільшення ступеню стиснення бензинового двигуна
 
[QUOTE=VIC;452703]1-так, буде
2-а звідки брати енергію на стиснення? витрати на компресію знівелюють на 80-90% приріст потужності, і нема різниці яка буде паливна суміш, газо- чи бензиноповітряна, навпаки, краще дефорсувати і додати турбокомпресор
3- це з якого дива? у більш стиснутої суміші вище опір на пробій, а це значить потрібні інші свічки, дроти високої напруги і індуктори, або зменшити міжелектродну дистанцію з 1,1 до 0,9-0,7 що неминуче приведе до зменшення енергії іскри
до того ж у нас дно ГБЦ пласке, якщо його нема куди шліфувати, є єдиний метод - затиснути (укоротити) шатуни і поставити колінчатий вал з збільшеною амплітудою

ІМНО - не варто цим займатись, або турбокомпресор, або забити[/QUOTE]

1. А звідки береться енергія на стиснення в кожному конкретному циліндрі в турбокомпресорних двигунах ? Від енергії розширення газів в іншому циліндрі.
2. Не бачив демонтовану ГБЦ. Якщо пласке, то все зрозуміло. Але можна ж попрацювати над геометрією впускних каналів, геометрією впускних клапанів та їхніх сідел, тобто, зробити три фаски - 30, 45, 60 град. замість однієї 45 град., що дещо зменшить опір потоку і покращить наповнення циліндрів ? Буде так званий газодинамічний наддув. Чим ближче наповнення до 1, тим більшим буде тиск в циліндрі. Чого й треба досягти.
3. Зазор між електродами в свічці нещодавно зменшив з 1,1 до 0,8. Не варто було ?

VIC 18.10.2016 20:58

Відповідь: Re: Відповідь: Збільшення ступеню стиснення бензинового двигуна
 
[quote=sergio1965;452706]Буде так званий газодинамічний наддув[/quote]для цього потрібен ще впускний колектор змінної геометрії

kym 19.10.2016 07:56

Re: Збільшення ступеню стиснення бензинового двигуна
 
[quote=sergio1965;452698]Здраствуйте. [/quote]
не ту машину ты купил.....

sergio1965 19.10.2016 21:05

Re: Збільшення ступеню стиснення бензинового двигуна
 
[QUOTE=kym;452716]не ту машину ты купил.....[/QUOTE]

Я мав колись давно "ще ту" машину ЗАЗ-968М. Так не кожні "Жигулі" могли від мене так просто відірватися...:D
:1049: Потім була "Таврія", "Славута" - результат був навіть краще. "Ланос - 1300" ("Сенс") їхав краще, ніж "Ланос-1500", на говорячи вже про "Ланос-1400". Є знання, і теоретичні, і практичні, є досвід. Просто став старший майже на 30 років і "важчий на підйом". Потрібно знайти ГБЦ з колекторами для ознайомлення з конструкцією, все проаналізувати.

sergio1965 19.10.2016 21:19

Re: Відповідь: Re: Відповідь: Збільшення ступеню стиснення бензинового двигуна
 
[QUOTE=VIC;452708]для цього потрібен ще впускний колектор змінної геометрії[/QUOTE]

Так, було б саме краще, але для цього було б непогано навіть просто "довести" впускні канали в ГБЦ та в штатному впускному колекторі - так би покращилося наповнення циліндрів, збільшився б тиск в камері згоряння і не потрібно торцювати ГБЦ. Мені б "донорську" ГБЦ з колектором, на якій можна було б визначити товщину стінок, щоб не "провалитися" в водяні канали. Всім цим займався на протязі багатьох років, правда, на інших двигунах, тому і сподіваюся на підказку тих, хто має досвід роботи з нашим бензиновим двигуном.

VIC 19.10.2016 21:45

Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Збільшення ступеню стиснення бензинового двигуна
 
[quote=sergio1965;452747]сподіваюся на підказку тих, хто має досвід роботи з нашим бензиновим двигуном[/quote]в канали у нас ще точно ніхто не лазив, толком ще й капіталок не було

sergio1965 20.10.2016 20:41

Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Збільшення ступеню стиснення бензинового двигуна
 
[QUOTE=VIC;452751]в канали у нас ще точно ніхто не лазив, толком ще й капіталок не було[/QUOTE]

Мені би "донора", і я б із великим задоволенням став би першопрохідцем.

VIC 20.10.2016 20:56

Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Збільшення ступеню стиснення бензинового двигуна
 
[QUOTE=sergio1965;452820]Мені би "донора", і я б із великим задоволенням став би першопрохідцем.[/QUOTE]
розборки...


Текущее время: 00:59. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
При использовании информации с форума, действующая ссылка на первоисточник обязательна!

Время генерации страницы 5.52451 секунды с 9 запросами