PDA

Просмотр полной версии : «Про захист персональних даних»


Kassi
07.12.2011, 10:50
Можливо не актуально, а можливо для когось буде корисною інформацією

згідно із Законом України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI, кожна особа – володілець бази персональних даних (в основному це суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні та юридичні особи) зобов’язаний зареєструватися в Державній службі України з питань захисту персональних даних.
Згідно зі ст. 9 Закону України «Про захист персональних даних», База персональних даних підлягає державній реєстрації шляхом внесення відповідного запису уповноваженим державним
органом з питань захисту персональних даних до Державного реєстру баз персональних даних. Реєстрація баз персональних даних здійснюється за заявочним принципом шляхом повідомлення. Заява про реєстрацію бази персональних даних подається володільцем бази персональних даних до уповноваженого державного органу з питань захисту персональних даних.
Доводимо до Вашого відома, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних», який набирає чинності з 01 січня 2012 року внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме доповнено статтею 188-39, згідно з якою за ухилення від державної реєстрації бази персональних даних передбачено накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, у найкоротші терміни, а саме до 30 грудня цього року, рекомендуємо Вам зареєструватися в Державній службі України з питань захисту персональних даних з метою уникнення передбачених штрафних санкцій.

D.I.M.O.N.
07.12.2011, 11:50
что есть база данных? если у меня есть фамилии и номера телефонов - это уже база данных?

Stan
07.12.2011, 12:15
что есть база данных? если у меня есть фамилии и номера телефонов - это уже база данных?
база персональних даних - іменована сукупність упорядкованих
персональних даних в електронній формі та/або у формі картотек
персональних даних;

yurat2008
07.12.2011, 12:20
Как быть например с записной книгой мобильного телефона? - подходит под описание.

Vik-440
07.12.2011, 12:23
Как быть например с записной книгой мобильного телефона? - подходит под описание.
Мабуть ТАК :)

Stan
07.12.2011, 12:26
Как быть например с записной книгой мобильного телефона? - подходит под описание.
Дія цього Закону не поширюється на діяльність зі створення
баз персональних даних та обробки персональних даних у цих базах:
фізичною особою - виключно для непрофесійних особистих чи
побутових потреб;

D.I.M.O.N.
07.12.2011, 13:10
тогда что они понимают под термином "персональные данные " ?

Stan
07.12.2011, 13:15
тогда что они понимают под термином "персональные данные " ?
персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про
фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно
ідентифікована;

ПЫ.СЫ. Кому интересно, для общего развития (в жизни он вряд-ли пригодится), почитайте закон, он небольшой. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Олегator
07.12.2011, 14:21
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Олегator
07.12.2011, 14:38
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
перечитайте, форум Хонды, почти на все вопросы есть ответы

Kassi
07.12.2011, 16:46
Я была сегодня в Киеве, в органе регистрации этих данных, думаю с понедельника там не пройти.....

Запорожец
07.12.2011, 17:02
Чтобы наказать, нужно доказать. Легально владеть базой данных я могу если у меня есть наёмные работники (они обязаны мне эти данные предоставить). Владеть нелегально - это уже нарушение другого закона. Я так понимаю.

Олегator
07.12.2011, 17:08
Я была сегодня в Киеве, в органе регистрации этих данных, думаю с понедельника там не пройти.....
и как там разъясняют?

Олегator
07.12.2011, 17:09
Чтобы наказать, нужно доказать. Легально владеть базой данных я могу если у меня есть наёмные работники (они обязаны мне эти данные предоставить). Владеть нелегально - это уже нарушение другого закона. Я так понимаю.
договора с поставщиками и с покупателями (или другие..) и есть база данных

Kassi
07.12.2011, 17:31
Чтобы наказать, нужно доказать. Легально владеть базой данных я могу если у меня есть наёмные работники (они обязаны мне эти данные предоставить). Владеть нелегально - это уже нарушение другого закона. Я так понимаю.


регистрируют базу "Контрагенты", база "Сотрудники" и база "Учредители"

Kassi
07.12.2011, 17:33
и как там разъясняют?


гггггг-те кто подают документы меня оттуда вынесли как говориться....консультацию получить не реально, пойду подавать на след неделе и все узнаю. Там регистрирую согласно всех баз что есть у предприятия и выдают сертификат....вот это я точно знаю

Олегator
07.12.2011, 17:50
а про подачу в электронном виде что говорят?

Kassi
07.12.2011, 18:22
а про подачу в электронном виде что говорят?

Через медок можно подать, но просто я не пойму, как потом этот сертификат получить, если подавать через медок. Может кто-то знает?

Олегator
07.12.2011, 20:38
Через медок можно подать, но просто я не пойму, как потом этот сертификат получить, если подавать через медок. Может кто-то знает?
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Kassi
07.12.2011, 21:25
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]


Я Вам 100000000000000000000000000000000000 раз благодарна!!!

Олегator
07.12.2011, 21:33
:yessa:Я Вам 100000000000000000000000000000000000 раз благодарна!!!

sywer
14.12.2011, 19:13
Всем привет!
Только что узнал, что всем вышеупомянутым, кто имеет дела с налоговой - нужно будет до 1го января 2012 провести регистрацию баз персональных данных!
В ином случае - ШТРАФ от 8000 грн

Информация здесь:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Уточняйте срочно подробности у своих бухгалтеров, налоговиков и т.д., поскольку наша родная держава втихаря собралась нагнуть население на штуку баксов...

sywer
14.12.2011, 20:31
может и обсуждалось - но суть в том, что всех предпринимателей нагнут на 8000грн штрафа каждого втихаря и всё.

sywer
14.12.2011, 20:50
а про 8000 грн штрафа слышали?

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Запорожец
14.12.2011, 21:39
договора с поставщиками и с покупателями (или другие..) и есть база данных
О, извиняюсь за свою неосведомлённость. Просто сужу со своей колокольни (у меня неприбыльная - получается что отчитываться не за что, но штрафами так же грозят и носить отчёты заставляют).

Milaya_Ginger
14.12.2011, 21:49
а про 8000 грн штрафа слышали?

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
ну, не 8000, а от 5100 до 8500 грн.:)
а с СПД - от 8500 до 17000 грн.
но это вступает в силу с 01.01.12, так что еще есть 15 дней:)
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
кстати, сегодня проезжала мимо места подачи на Расковой ( [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ) - так там самый настоящий митинг:dash:
"радует" обилие "помощников"- фирм, которые за 500 грн. готовы за вас "все сделать":D

Andrew
14.12.2011, 22:03
казна пуста...а обіцяне "покращенння життя вже сьогодні" так і не наступило...:D

зи ще й не з першого разу приймуть цю реестрацію...

Offroad
14.12.2011, 22:30
У одной фирмы, с которой работали, отозвали по этой причине свидетельство плательщикаУ меня в 2009 году такое было. Потом долго ходил к ним, подписывал доки, что они меня месяц искали (ну да, Бровары огромны город). Кстати, мы узнали больше, чем через месяц...

sywer
14.12.2011, 23:39
ТЕБЯ забыл спросить.

sywer
15.12.2011, 01:52
почитал, выяснил..
регистрировать нужно базы данных, которые храняться в электронной форме, или в форме картотеки. Если таковых нету (если вы не храните данные в виде базы о ваших клиентах/поставщиках/заказчиках), то вроде как не нужно ничего регистрировать..

VIC
15.12.2011, 02:11
Если таковых нету (если вы не храните данные в виде базы о ваших клиентах/поставщиках/заказчиках), то вроде как не нужно ничего регистрировать.. данные 1С базы хранят

VIC
15.12.2011, 02:21
(у меня неприбыльная - получается что отчитываться не за что, но штрафами так же грозят и носить отчёты заставляют
ну вот вам точненько [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Державній реєстрації підлягають усі бази персональних даних в електронному вигляді та/або в картотеках, в яких обробляються персональні дані, незалежно від обсягу та форми їх застосування, виду діяльності. При цьому, щодо кожної бази даних, яка перебуває у володінні заявника, подається окрема заява.
Для реєстрації бази персональних даних, уповноваженому державному органу з питань захисту персональних даних, подається заява встановленого зразка. ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
Заява про реєстрацію бази персональних даних повинна містити інформацію про володільця та розпорядників бази персональних даних, інформацію про базу даних та місце її знаходження, а також підтвердження зобов’язання стосовно виконання вимог законодавства щодо захисту персональних даних.
ну и толкаться там не обязательно
Заява подається в паперовій формі (бажано, з наданням електронної копії) або у формі електронного документа через веб-сайт Державного реєстру баз персональних даних([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])), а також на електронну пошту [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис». При цьому, ДСЗПД обробляє заяви у формі електронного документу, підписані володільцями, що отримують послуги електронного цифрового підпису (ЕЦП) у акредитованих центрах сертифікації ключів ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]), які надали у розпорядження ДСЗПД надійні засоби ЕЦП.

EarthKiller
15.12.2011, 05:30
то вроде как не нужно ничего регистрировать..
ну если нету, то и не регистрируй - и будет тебе счастье :-)

Олегator
15.12.2011, 06:20
ну, не 8000, а от 5100 до 8500 грн.:)
а с СПД - от 8500 до 17000 грн.
но это вступает в силу с 01.01.12, так что еще есть 15 дней:)
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
кстати, сегодня проезжала мимо места подачи на Расковой ( [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ) - так там самый настоящий митинг:dash:
"радует" обилие "помощников"- фирм, которые за 500 грн. готовы за вас "все сделать":D

заказным письмом

almond
15.12.2011, 10:02
почитал, выяснил..
регистрировать нужно базы данных, которые храняться в электронной форме, или в форме картотеки. Если таковых нету (если вы не храните данные в виде базы о ваших клиентах/поставщиках/заказчиках), то вроде как не нужно ничего регистрировать..
То есть можно нифига не делать и штраф потом не платить ? "Нет у меня базы данных конрагентов, я их на память знаю" , - сказал и все ?

Kassi
15.12.2011, 10:21
ну вот вам точненько [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

ну и толкаться там не обязательно

да, я там позавчера была, в 7 утра 680 по очереди, в 16 еле подала.....

VIC
15.12.2011, 10:22
да, я там позавчера была, в 7 утра 680 по очереди, в 16 еле подала.....
а по электронке или онлайн не прошло?

Vik-440
15.12.2011, 10:24
да, я там позавчера была, в 7 утра 680 по очереди, в 16 еле подала.....
І сьогодні там черга...

Kassi
15.12.2011, 10:24
заказным письмом

так 500 грн это еще и дешево - щас гребут деньги юр фирмы и по 1000 за одну базу))))))) и больше

Kassi
15.12.2011, 10:25
а по электронке или онлайн не прошло?


гггг-прошло бы- но моим клиентам захотелось что б подали ручками - что б отметка на заявлении была!!!!!

Kassi
15.12.2011, 10:26
это главная проблема 1с хранит все данные предприятий, которые вводились в программу, хоть бери и избавляйся от нее)

Хочу сказать что за избавление от 1С - Вам еще больше штраф впаяют, так что лучше не надо!!!!

Kassi
15.12.2011, 10:27
І сьогодні там черга...


Я Вам верю, и чем ближе 30 декабря- тем она еще больше будет, я завтра еще пойду и на след. неделе, если нужно будет очередь кому то занять - могу Вас записать.

Stan
15.12.2011, 10:31
ИМХО Проще всего заказным письмом с описью вложения.
Не у всех есть цифровая подпись, а стоять там целый день это вообще...:dash:

almond
15.12.2011, 10:32
Хочу сказать что за избавление от 1С - Вам еще больше штраф впаяют, так что лучше не надо!!!!
Это как, "штраф за избавление" ? Плюнули на 1С, перешли на Парус-Шмарус. Ну и чё ? В каком-то Кодексе предусмотрено это деяние ? И за него положен штраф ? :)

sywer
15.12.2011, 10:36
То есть можно нифига не делать и штраф потом не платить ? "Нет у меня базы данных конрагентов, я их на память знаю" , - сказал и все ?
ну получается, что если у Вас такой базый в каком-либо виде (в электронном или в виде картотеки) - то и регистрировать нечего.

Kassi
15.12.2011, 10:39
Это как, "штраф за избавление" ? Плюнули на 1С, перешли на Парус-Шмарус. Ну и чё ? В каком-то Кодексе предусмотрено это деяние ? И за него положен штраф ? :)

Вот поверьте мне как юристу- после НГ они что то придумают по этому поводу!!!!!

Kassi
15.12.2011, 10:41
ну получается, что если у Вас такой базый в каком-либо виде (в электронном или в виде картотеки) - то и регистрировать нечего.

ну 1С это и есть база! и даже если у Вас отчетность в бумажном виде, ну нету у Вас компа, все делаете ручками - подаете отчеты- есть отчет по персоналу например - вот это и есть база!!!!

sywer
15.12.2011, 10:43
ну лично у меня нету ни персонала, ни поставщиков, ни записей каких либо клиентов :)

Stan
15.12.2011, 10:45
Вот поверьте мне как юристу- после НГ они что то придумают по этому поводу!!!!!
Да, причём я думаю, что придумают как раз отменить/внести адекватные изменения в этот бред (имею в виду закон про ЗПД)...

Kassi
15.12.2011, 10:46
ну лично у меня нету ни персонала, ни поставщиков, ни записей каких либо клиентов :)

а у Вас ООО или СПД?

almond
15.12.2011, 10:50
У любого юрлица есть регистрационные документы. Там есть протокол собрания учредителей № 1, там , где : "вирішили заснувати"... Вот вам и база данных "Учредители". Ведомость по з/п - "Наймані працівники". Вопрос в другом : в Киев ехать потолкаться в очереди неохота, а цифровая подпись хоть и есть, непонятно, что ней подписывать. Во всяких Медоках и Бест-Звитах пока нет этой формы :)


Да, причём я думаю, что придумают как раз отменить/внести адекватные изменения в этот бред (имею в виду закон про ЗПД)...
Ты чисто случайно не успел в марте 2004 открыть НДС-ный счет ? Который потом, 1 апреля, отменили ? :)

Олегator
15.12.2011, 10:52
Хочу сказать что за избавление от 1С - Вам еще больше штраф впаяют, так что лучше не надо!!!!
ЭТО КАК?

Олегator
15.12.2011, 10:53
У любого юрлица есть регистрационные документы. Там есть протокол собрания учредителей № 1, там , где : "вирішили заснувати"... Вот вам и база данных "Учредители". Ведомость по з/п - "Наймані працівники". Вопрос в другом : в Киев ехать потолкаться в очереди неохота, а цифровая подпись хоть и есть, непонятно, что ней подписывать. Во всяких Медоках и Бест-Звитах пока нет этой формы :)
лично я отсылаю заказным письмом:pardon:

Kassi
15.12.2011, 10:55
и как там разъясняют?


гггггг- я б Вам сказала что там рассказывают - но думаю это Вас собьет с толку- там они хотят показаться более умными, и то что мне наговорили это бред - я уже на этих данных собаку съела, если хотите расскажу- тока плиз по телефону - тут надо будет лекцию писать ....

VIC
15.12.2011, 10:57
лично я отсылаю заказным письмом:pardon:
отправляй ценным, с описанием и уведомлением

Kassi
15.12.2011, 11:02
отправляй ценным, с описанием и уведомлением

вот это верно - самое главное опись правильно заполнить!!!! и чек сохранить с описью - нету чека- опись не действительна!!!!

Stan
15.12.2011, 11:09
Ты чисто случайно не успел в марте 2004 открыть НДС-ный счет ? Который потом, 1 апреля, отменили ? :)Нет.


А что уже все забыли как в прошлом году нужно было сдавать "Податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб"? Была тема и на форуме.
Причём ВСЕ должны были сдавать, даже у кого "пустышки".
Потом "случайно выяснилось", что должны сдавать только налоговые агенты и разъяснили толком кто такие налоговые агенты...

ИМХО Нечто подобное будет и с этим законом.

Олександр
15.12.2011, 11:15
ИМХО Нечто подобное будет и с этим законом.
можливо щось спростять, але не відмінять це точно. бо це - європейська конвенція.

Kassi
15.12.2011, 11:17
можливо щось спростять, але не відмінять це точно. бо це - європейська конвенція.


Упростят? Вы что - когда в нашей стране что -то упрощали???

Bad
15.12.2011, 11:19
Упростят? Вы что - когда в нашей стране что -то упрощали???
А зарплаты, а уровень жизни...:mad:

Kassi
15.12.2011, 11:21
А зарплаты, а уровень жизни...:mad:

Это не упрощение - это снижение))))

VIC
15.12.2011, 11:23
ИМХО Нечто подобное будет и с этим законом.
ИМХО а будет так...
если ты распространяешь или продаешь базы, - значит должен регистрировать
для собственных нужд - не должен
а раз зарегистрировался - с марта (условно) введут налог на держателей баз данных (назвался груздем...)
моё мнение - сейчас нужно вырабатывать юридическую концепцию
а) почему я не держатель
б) почему у меня не база данных
то есть не нужно ставить самого себя в стойло
P.S. Сажают и штрафуют не суд и не менты, а каждый себя самостоятельно, не то сделал, не то сказал ... хорошо нужно всё взвесить, прежде чем бежать за стадом
повторюсь, ИМХО

Kassi
15.12.2011, 11:26
ИМХО а будет так...
взвесить, прежде чем бежать за стадом
повторюсь, ИМХО

Ваше мнение -что регистрировать ничего не надо - я так понимаю?

Stan
15.12.2011, 11:28
ИМХО а будет так...

Согласен!

sywer
15.12.2011, 11:33
а у Вас ООО или СПД?
СПД, единый налог.

Kassi
15.12.2011, 11:36
СПД, единый налог.

Ой можно много говорить на эту тему, у всех будут разные мнения надо регистрировать или не надо...... как я знаю , даже СПД регистрируют базу- "Контрагенты"

sywer
15.12.2011, 11:38
но а если действительно у меня нету никаких баз, записей, чеков, накладных, даже банковских движений - ничего - что ж тогда можно регистрировать :)

Олександр
15.12.2011, 11:41
Ой можно много говорить на эту тему, у всех будут разные мнения надо регистрировать или не надо...... как я знаю , даже СПД регистрируют базу- "Контрагенты"
реєструють у двох випадках: 1) база є; 2) бази немає, але буде або можливо буде.
але зареєструвати це пів біди. треба ще зібрати документальні підтвердження згоди суб'єктів персональних даних...

Kassi
15.12.2011, 11:43
но а если действительно у меня нету никаких баз, записей, чеков, накладных, даже банковских движений - ничего - что ж тогда можно регистрировать :)

ну если захотят придраться к Вам - у Вас спросят - Что избавились от всего - нате Вам штраф за это!!!! слушайте я с этой темы уже не могу. Скажу честно - себе на фирму я регистрировала базы- пусть докажут, что я их не правильно использую и храню..... и многие мои клиенты тоже регистрируют.....очень многие не регистрируют - бардак полный...будем разбираться с проблемами после НГ по мере их поступления.... а Если у Вас никогда не было деятельности, вернее с 01.01.2011 то действительно регистрировать ничего не нужно.....

VIC
15.12.2011, 11:52
треба ще зібрати документальні підтвердження згоди суб'єктів персональних даних... вот тут и начнется самое интересное

а Если у Вас никогда не было деятельности, вернее с 01.01.2011 то действительно регистрировать ничего не нужно..... и даже если была

Олегator
15.12.2011, 11:55
реєструють у двох випадках: 1) база є; 2) бази немає, але буде або можливо буде.
але зареєструвати це пів біди. треба ще зібрати документальні підтвердження згоди суб'єктів персональних даних...
по моей инфе, сейчас только СПД (я говорю о СПД) заносят в БПД, а не саму Базу по СПД, подаешь на регистрацию и получаешь код или свидетельство
ну а потом подаешь данные базы
и второе:
согласие надо если нет "двухсторонних соглашений", договора, к примеру
если таковое есть, то согласие не нужно

Олегator
15.12.2011, 11:56
отправляй ценным, с описанием и уведомлением
а описание как правильно составить? или это на почте скажут (помогут)?

Stan
15.12.2011, 12:03
треба ще зібрати документальні підтвердження згоди суб'єктів персональних даних...
Не забываем...
Згода суб’єкта персональних даних на обробку його персональних даних повторно не надається, якщо володілець продовжує обробляти персональні дані суб’єкта, відповідно до правовідносин на основі вільного волевиявлення фізичної особи, які виникли до набрання чинності Законом.

DRAKO
15.12.2011, 12:09
если таковое есть, то согласие не нужно
по работникам все просто -вносишь соответствующий пункт в текст трудового соглашения

Олегator
15.12.2011, 12:10
это логично для нас но не для чиновников
это были такие разъяснение от чиновников:pardon:

VIC
15.12.2011, 12:12
а описание как правильно составить? или это на почте скажут (помогут)?
на почте никто не поможет без шоколадки и улыбок ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
У відповідності до Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року за №270 ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]):

19. Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення.

59. Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.

60. Внутрішні поштові відправлення з позначкою "Звіт" (листи та бандеролі з оголошеною цінністю, посилки), а також поштові відправлення з вкладенням дорогоцінних металів, ювелірних виробів і нумізматичних монет та їх колекцій подаються для пересилання лише з описом вкладення.

61. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

108. Поштові відправлення з позначкою "З описом" розкриваються працівником поштового зв'язку у присутності одержувача на його вимогу.

У разі коли під час розкриття таких поштових відправлень нестачу, пошкодження, зіпсуття чи заміну вкладення не буде виявлено, видача їх проводиться в установленому порядку. У разі виявлення нестачі, заміни, повного або часткового пошкодження чи зіпсуття вкладення працівник поштового зв'язку складає акт у трьох примірниках, який підписується ним, керівником об'єкта поштового зв'язку і одержувачем. Один примірник акта видається одержувачу.

У разі коли одержувач не вимагає розкриття поштового відправлення, що надійшло з позначкою "З описом", перевірці підлягає лише його маса, про що працівник поштового зв'язку робить позначку на зворотному боці повідомлення про надходження, яка засвідчується підписом одержувача.

DRAKO
15.12.2011, 12:12
согласие надо если нет "двухсторонних соглашений", договора, к примеру
А до введения закона о БД нужно было согласие? В любом документообороте присутствовали реквизиты контрагента

Олегator
15.12.2011, 12:15
по работникам все просто -вносишь соответствующий пункт в текст трудового соглашения
ну в договора с нового года автоматом попадет пункт о согласии, что бы не париться...

Kassi
15.12.2011, 12:17
а описание как правильно составить? или это на почте скажут (помогут)?

позвоните расскажу или пришлю на почту пример заполненной описи))))

Kassi
15.12.2011, 12:17
по работникам все просто -вносишь соответствующий пункт в текст трудового соглашения

А если сотрудники работают без труд. соглашения, то нужно спец листок согласия)

Олегator
15.12.2011, 12:19
А до введения закона о БД нужно было согласие? В любом документообороте присутствовали реквизиты контрагента
я имею ввиду подпись и ФИО

Stan
15.12.2011, 12:22
Какая получилась горячая тема...

Для релакса:
Два юриста в кафе достали бутерброды.
— Извините, у нас нельзя есть свою еду.
Юристы переглянулись, пожали плечами и обменялись бутербродами.

Олександр
15.12.2011, 12:22
по моей инфе, сейчас только СПД (я говорю о СПД) заносят в БПД, а не саму Базу по СПД, подаешь на регистрацию и получаешь код или свидетельство ну а потом подаешь данные базы
немає значення яке спд - фо чи юо. є (або плануються) персональні бази даних фізичних осіб - база реєструється.
самі дані баз начебто нікуди подавати не треба...

VIC
15.12.2011, 12:25
самі дані баз начебто нікуди подавати не треба... в таком случае как доказать факт существования, тип данных, количество строк?
ИМХО - пока не треба

DRAKO
15.12.2011, 12:26
А если сотрудники работают без труд. соглашения, то нужно спец листок согласия)
Да, но только в случае если вы планируете использовать эти данные. Т.е. если БД создана для передоставления третьим лицам

VIC
15.12.2011, 12:29
Т.е. если БД создана для передоставления третьим лицам вот, уже тепло... а где это написано? не заметил...

Олександр
15.12.2011, 12:47
Не забываем... Згода суб’єкта персональних даних на обробку його персональних даних повторно не надається, якщо володілець продовжує обробляти персональні дані суб’єкта, відповідно до правовідносин на основі вільного волевиявлення фізичної особи, які виникли до набрання чинності Законом.
типовий порядок, з якого взято цитату, вже прийнято?

Олегator
15.12.2011, 12:53
немає значення яке спд - фо чи юо. є (або плануються) персональні бази даних фізичних осіб - база реєструється.
самі дані баз начебто нікуди подавати не треба...
пока не надо...) еще не придумали куда их совать)

Stan
15.12.2011, 12:55
типовий порядок, з якого взято цитату, вже прийнято?
Порядок не принят и цитата не из него, а из ответов с официального сайта [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Олександр
15.12.2011, 12:56
в таком случае как доказать факт существования, тип данных, количество строк?
доводити треба буде при перевірці. власне, штрафи теж за наслідками перевірки виписуватимуть.
... якщо нічого не поміняється...

Stan
15.12.2011, 13:01
Про відповідальність...

адміністративна (за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення суб’єкта персональних даних про його права у зв’язку із включенням його персональних даних до бази персональних даних, мету збору цих даних та осіб, яким ці дані передаються та ухилення від державної реєстрації бази персональних даних та невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань захисту персональних даних) та кримінальна відповідальність (за порушення недоторканності приватного життя стосовно незаконного збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконної зміни такої інформації), але лише за наступних умов.
1) До ДСЗПД повинна бути надіслана скарга громадянина України (при цьому скарга має бути підкріплена документами, що підтверджують порушення у сфері захисту персональних даних).
2) На підставі скарги ДСЗПД буде проведено перевірку володільців та (або) розпорядників баз персональних даних щодо дотримання ними вимог законодавства у сфері захисту персональних даних, в результаті якої буде надано припис на усунення порушень.
3) В разі невиконання припису ДСЗПД складає адміністративний протокол, який потім передається до суду.
4) На підставі адміністративного протоколу проводиться судове засідання і приймається рішення про накладення адміністративного стягнення, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення, на підставі якого володільцем бази персональних даних сплачується штраф.

DRAKO
15.12.2011, 14:02
вот, уже тепло... а где это написано? не заметил...
В законе
Про захист персональних даних
від 01.06.2010 № 2297-VI

Стаття 9. Реєстрація баз персональних даних
п 2. Реєстрація баз персональних даних здійснюється за заявочним принципом шляхом повідомлення.
а потом
Стаття 23. Уповноважений державний орган з питань захисту персональних даних
Органы контроля проверяют только тех, кто зарегистрировался. Остальных только в случае поступления на них исков/жалоб. Другие держорганы проверок по этому закону не производят.
Другими словами "мама не спросит -мы и не скажем"

Stan
15.12.2011, 14:13
Органы контроля проверяют только тех, кто зарегистрировался. Остальных только в случае поступления на них исков/жалоб.

Где такое написано в законе?
Про это написано на сайте "Органа".

Олегator
15.12.2011, 14:17
В законе
Про захист персональних даних
від 01.06.2010 № 2297-VI

Стаття 9. Реєстрація баз персональних даних
п 2. Реєстрація баз персональних даних здійснюється за заявочним принципом шляхом повідомлення.
а потом
Стаття 23. Уповноважений державний орган з питань захисту персональних даних
Органы контроля проверяют только тех, кто зарегистрировался. Остальных только в случае поступления на них исков/жалоб. Другие держорганы проверок по этому закону не производят.
Другими словами "мама не спросит -мы и не скажем"
но... если я с Вами официально работаю и, как вариант, мы "поссорились"... я просто подаю в суд, что у Вас в базе есть мои данные (Вы ими пользуетесь), в тоже время Вы не зарегились в БПД...
и Вас жухают :pardon:
как такой вариант?

DRAKO
15.12.2011, 14:17
Где такое написано в законе?
Про это написано на сайте "Органа".
В законе не всегда пишется его применение. Я за 10 минут после предыдущенго поста нашел [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] %81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B 8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9+%D0%BC%D0%BE %D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B3+% D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1 %82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0+%D0% A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B%29, что подтверждает мою гипотезу

DRAKO
15.12.2011, 14:18
но... если я с Вами официально работаю и, как вариант, мы "поссорились"... я просто подаю в суд, что у Вас в базе есть мои данные (Вы ими пользуетесь), в тоже время Вы не зарегились в БПД...
и Вас жухают :pardon:
как такой вариант?
а была ли база?

Kassi
15.12.2011, 14:19
[QUOTE=DRAKO;246937]В законе
Про захист персональних даних
від 01.06.2010 № 2297-VI

Органы контроля проверяют только тех, кто зарегистрировался.

Тоже верно, но тех кто не зарегистрироваться - сразу штрафовать без вопросов)

Stan
15.12.2011, 14:21
Я за 10 минут после предыдущенго поста нашел [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] %81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B 8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9+%D0%BC%D0%BE %D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B3+% D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1 %82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0+%D0% A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B%29, что подтверждает мою гипотезу
Я же уже это писал. :)
Причём взял цитату из первоисточника, а не от "распространителей".

Олегator
15.12.2011, 14:23
В законе не всегда пишется его применение. Я за 10 минут после предыдущенго поста нашел [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] %81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B 8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9+%D0%BC%D0%BE %D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B3+% D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1 %82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0+%D0% A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B%29, что подтверждает мою гипотезу "* Радует, что хотя бы подача заявления до 01.01.12 не является уклонением от регистрации. По всей видимости, подача заявления после 01.01.2012 будет расцениваться как уклонение." Цитата

Олегator
15.12.2011, 14:24
а была ли база? мои то данные у Вас есть... (договор и есть "база"):dur02:

Kassi
15.12.2011, 14:33
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] разъяснения по регистрации БДП

DRAKO
15.12.2011, 14:42
мои то данные у Вас есть
Олег по этой логике первыми должны бежать на регистрацию поликлиники и больницы - у них там и впрямь есь данные, раглашение которых может нанести вред субъекту.
Потом библиотеки. Вот как быть с конференциями, где тоже есть понятие "регистрация"?:pardon:
ПыСы и форум наш в плане "списка владельцев клубных карт" не безгрешен. Платить админам не переплатить

VIC
15.12.2011, 14:44
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] разъяснения по регистрации БДП
интересно, телефонный справочник или наш контакт-лист это база?
хорошо что при регистрации есть пимпочка да, продолжить )))

Олегator
15.12.2011, 14:47
Олег по этой логике первыми должны бежать на регистрацию поликлиники и больницы - у них там и впрямь есь данные, раглашение которых может нанести вред субъекту.
Потом библиотеки. Вот как быть с конференциями, где тоже есть понятие "регистрация"?:pardon:
ПыСы и форум наш в плане "списка владельцев клубных карт" не безгрешен. Платить админам не переплатить
полностью согласен, думаю они бегут тоже.... это их заботы)
форум не уверен, там нет полного ФИО и места регистрации (хотя есть номера и телефоны доступные третьим лицам)

Stan
15.12.2011, 14:47
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] разъяснения по регистрации БДП
Ну хватит уже...
Ещё в 99-м посту это написано.

VIC
15.12.2011, 14:49
хотя есть номера и телефоны доступные третьим лицампрошу заметить, за язык в этом плане никто не тянет )))

Kassi
15.12.2011, 14:49
интересно, телефонный справочник или наш контакт-лист это база?
хорошо что при регистрации есть пимпочка да, продолжить )))

Ну форум - не юр и не физ лицо)

володілець бази персональних даних - фізична або юридична
особа, якій законом або за згодою суб'єкта персональних даних
надано право на обробку цих даних, яка затверджує мету обробки
персональних даних у цій базі даних, встановлює склад цих даних та
процедури їх обробки, якщо інше не визначено законом;

Kassi
15.12.2011, 14:50
Ну хватит уже...
Ещё в 99-м посту это написано.

не ругайтесь - уже нельзя уследить за всем!

DRAKO
15.12.2011, 14:50
форум не уверен, там нет полного ФИО и места регистрации (хотя есть номера и телефоны доступные третьим лицам)
И все равно есть "упорядоченные личные данные"

Олегator
15.12.2011, 14:50
прошу заметить, за язык в этом плане никто не тянет )))
само собой) дело личное...
но мы не про Форум, а про БПД
что б ее...... голова уже болит)

Олегator
15.12.2011, 14:51
И все равно есть "упорядоченные личные данные"
это уж как трактовать...
мы в тупике?)

DRAKO
15.12.2011, 14:53
голова уже болит)
забей! Когда регистрация в этой хрени будет в обязательном списке документов для работы тогда и начнем шевелиться. Как показывает жизнь: суетящиеся тараканы быстрее попадают под тапок

VIC
15.12.2011, 14:55
Не паритесь, если нет ИНН, ДНК, или отпечатков пальцев значит нет однозначности, все остальные данные могут меняться и не есть однозначными, а ориентировочными даже в совокупности (ИМХО)

Олегator
15.12.2011, 14:57
забей! Когда регистрация в этой хрени будет в обязательном списке документов для работы тогда и начнем шевелиться. Как показывает жизнь: суетящиеся тараканы быстрее попадают под тапок
так то оно так... но Закон подлежит "списку"... хоть какой бы он и не был...

Запорожец
15.12.2011, 16:23
У любого юрлица есть регистрационные документы. Там есть протокол собрания учредителей № 1, там , где : "вирішили заснувати"... Вот вам и база данных "Учредители".
Это так и есть, или это как предположение?

Kassi
15.12.2011, 16:37
Это так и есть, или это как предположение?

Это так и есть .......... в уставах данные про учредителей - вот и база есть...

Kassi
15.12.2011, 16:56
и еще всем тем, кто все таки решил подавать по почте - при подаче на приеме объясняют, что последний день отправки по почте 21 декабря- то-есть за 10 дней до нг

DRAKO
15.12.2011, 17:59
так то оно так... но Закон подлежит "списку"... хоть какой бы он и не был...
Тогда иди и регистрируйся!
Что питаешь надежду, что форумчане тебя освободят от этого?
Чего боимся? Кто то видел в каждом районе нашей страны инспекцию от этой службы, что боятся, мол ПРИДУТ и проверят? Сходишь в налоговую сдавать отчет и если там спросят справку о регистрации - пойдешь и зарегистрируешься. Если нет - забей и будем дальше флудить на форуме:D

VIC
15.12.2011, 23:18
Сходишь в налоговую сдавать отчет и если там спросят справку о регистрации - пойдешь и зарегистрируешься.не спросят, кожен орган діє в межах своєї компетенції

Мих@лыч
15.12.2011, 23:54
Есть проект-закона нет, дайте хоть какие нибудь номера законов или нормативных актов-есть люди которые дадут ответ. На сегодняшний день нет штата, который мог бы проанализировать все данные и произвести реестр-всё опять же фуфло, уводящее от реальности и псевдо занятость "слоников" которые бегут по первому требованию

VIC
16.12.2011, 00:00
На сегодняшний день нет штата, который мог бы проанализировать все данныеа они данные и не просят, пойдут в гости к заявителям, посмотрят проверят, про неналежне зберигання без сейфов и сигналок акт напишут, возьмут подписку о неразглашении, и можно шить дело про админку

Kassi
16.12.2011, 00:21
а они данные и не просят, пойдут в гости к заявителям, посмотрят проверят, про неналежне зберигання без сейфов и сигналок акт напишут, возьмут подписку о неразглашении, и можно шить дело про админку


гггггггг-а где прописан порядок хранения????пусть докажут, что я не правильно их храню...

VIC
16.12.2011, 00:27
пусть докажут, что я не правильно их храню... пусть докажут что я вообще храню то что касается их компетенции

EarthKiller
16.12.2011, 00:31
О... А контакт лист тоже надо регистрировать в Туксон клубе?

DRAKO
16.12.2011, 00:32
гггггггг-а где прописан порядок хранения????пусть докажут, что я не правильно их храню...
почитай здесь
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Kassi
16.12.2011, 00:32
пусть докажут что я вообще храню то что касается их компетенции

Вик, скажите честно -Ваше мнение- надо предприятиям регистрировать базы данных, ну например База Сотрудники

VIC
16.12.2011, 00:32
О... А контакт лист тоже надо регистрировать в Туксон клубе?
там нет ИНН

VIC
16.12.2011, 00:34
Вик, скажите честно -Ваше мнение- надо предприятиям регистрировать базы данных, ну например База Сотрудники
теоретически вроде надо, практически - не будем, пободаемся, не хочу лишних визитов с проверками
проще написать приказ про недопуск сторонних осиб, пусть попробуют придти без решения суда )))

DRAKO
16.12.2011, 00:34
Вик, скажите честно -Ваше мнение- надо предприятиям регистрировать базы данных, ну например База Сотрудники
Вить, не говори ничего, а то потом:rofl: предъяву кинут

Kassi
16.12.2011, 00:48
теоретически вроде надо, практически - не будем, пободаемся, не хочу лишних визитов с проверками
проще написать приказ про недопуск сторонних осиб, пусть попробуют придти без решения суда )))

у меня просто много клиентов- просят консультацию, я вроде и юрист - но у меня уже голова распухла, чем больше читаю про БПД - тем хуже и хуже мое мнение!!!!!!

Kassi
16.12.2011, 00:50
Вить, не говори ничего, а то потом:rofl: предъяву кинут

ну какая предъява? мне помощь нужна.......

VIC
16.12.2011, 00:56
ну какая предъява? мне помощь нужна.......
а ты разъясни возможные варианты далнейшего развития ситуации с регистрацией и без, озвучь им порядок цены решения их вопроса в обеих случаях и пусть определяться
на сегодняшний день ясно что ничего не ясно и мы понимаем что ничего не знаем

Kassi
16.12.2011, 00:59
на сегодняшний день ясно что ничего не ясно и мы понимаем что ничего не знаем

Ну вот эти слова просто золотые!!!!!прям в яблочко не не знаю как еще сказать!!!!я вот сколько сижу читаю про этот весь бред- так и начинаю думать, что на сегодняшний день ясно что ничего не ясно и мы понимаем что ничего не знаем!!!!!

DRAKO
16.12.2011, 01:23
ну какая предъява? мне помощь нужна.......
так не с твоей же стороны, а за призыв не выполнять закон

VIC
16.12.2011, 01:28
а за призыв не выполнять закон
это не призыв не выполнять, а призыв вначале разобраться
принцип нет бумажки - нет дела никто не отменял )))

Олегator
16.12.2011, 02:11
Тогда иди и регистрируйся!
Что питаешь надежду, что форумчане тебя освободят от этого?
Чего боимся? Кто то видел в каждом районе нашей страны инспекцию от этой службы, что боятся, мол ПРИДУТ и проверят? Сходишь в налоговую сдавать отчет и если там спросят справку о регистрации - пойдешь и зарегистрируешься. Если нет - забей и будем дальше флудить на форуме:D питаются в столовой, а флудят в соответствующем разделе! а в этой теме делятся информацией, а не доводами!

Kassi
16.12.2011, 08:27
питаются в столовой, а флудят в соответствующем разделе! а в этой теме делятся информацией, а не доводами!


точно!!!

Stan
16.12.2011, 10:52
у меня просто много клиентов- просят консультацию, я вроде и юрист - но у меня уже голова распухла, чем больше читаю про БПД - тем хуже и хуже мое мнение!!!!!!

Вот тебе консультация для твоих клиентов и не только...


Обязательно ли всем работодателям регистрировать базы персональных данных. Штрафы

Цель этой статьи — ответить на вопрос, действительно ли необходимо каждому предприятию, организации и предпринимателю подавать заявление в госслужбу по вопросам защиты персональных данных заявление о регистрации баз персональных данных (БПД, бази персональних даних).
С 01.01.12 вступает в силу Закон Украины “О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности за нарушение законодательства о защите персональных данных” от 02.06.2011 № 3454-VI. Законом предусмотрена административная ответственность (штрафы) за нарушения законодательства о защите персональных данных ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]-735).

Виды нарушений и штрафы:



Неуведомление (несвоевременное уведомление) субъекта персональных данных о его правах в связи с включением его персональных данных в базу, цель сбора данных и лиц, которым эти данные передаются — штраф до 300 НМДГ для граждан и от 300 до 400 — для должностных лиц и СПД;
Неуведомление (несвоевременное уведомление) специально уполномоченного органа по вопросам защиты ПД об изменении ведомостей, которые подаются для гос-регистрации базы персональных данных — штраф от 100 до 200 НМДГ для граждан и от 200 до 400 НМДГ — для должностных лиц и СПД;
Уклонение от регистрации базы персональных данных — штраф от 300 до 500 НМДГ для граждан и от 500 до 1000 НМДГ — для должностных лиц и СПД;
Несоблюдение установленного законодательством порядка защиты ПД в базе, которое повлекло к незаконному доступу к ПД — от 300 до 1000 НМДГ;
Невыполнение законных требований должностных лиц специально уполномоченного органа по вопросам защиты ПД — штраф от 100 до 200 НМДГ.

Соответствующие изменения внесены в ст. 188-39 и 188-40 КУоАП.
Для тех, на кого перечень штрафов произвел впечатление — в предыдущем сообщении приведена краткая инструкция по регистрации баз персональных данных ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]).
По мнению автора, принимая взвешенное решение о том, следует ли вам подавать заявление о регистрации базы персональных данных, следует:


Ответить на вопрос: являются ли имеющиеся в Вашем распоряжении персональные данные “іменованою сукупністю упорядкованих персональних даних в електронній формі та/або у формі картотек ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] 0%B0) персональних даних“;

Мнение автора: личные карточки работников еще не образуют картотеку. Название конечно созвучно, но понятия не тождественны.
В случае, если ответ отрицательный: взвесить, хотите ли вы доказывать, а главное — способны ли вы доказать свою точку зрения в суде;
В случае, если ответ положительный: дополнительно учесть, что по мнению госслужбы Украины по вопросам защиты персональных данных, каждое предприятие (предприниматель) или организация обязаны зарегистрировать как минимум две базы – базу работников и базу клиентов;
Если вы изменили свою точку зрения: учесть, что регистрация базы персональных данных — это первый шаг для попадания в поле зрения еще одного проверяющего органа и первый шаг в для повышения риска быть привлеченным к ответственности по всем остальным пунктам ст. 188-39 и 188-40 КУоАП;

Примечание автора: если вы уже зарегистрировали БПД, у вас не остается шансов доказать, что персональные данные, находящиеся в вашем распоряжении, не образуют базу. Соответственно, у вас появляются обязанности уведомлять субъекта персональных данных (работника, клиента) о его правах, уведомлять госслужбу по вопросам защиты ПД об изменениях в регистрационных данных базы, обеспечивать защиту базы и выполнять законные требования должностных лиц госслужбы. И за невыполнение этих обязанностей предусмотрены санкции.
Если вы еще раз изменили свою точку зрения: задуматься над тем, с какой целью написан закон, обязывающий (на первый взгляд) всех работодателей (имеющих более одного работника и компьютер) сообщать новому контролирующему органу совершенно очевидную и общеизвестную информацию.





(Это у нас уже было неоднократно выложено в этой теме, но пусть ещё будет)


Официальный комментарий государственной службы по вопросам защиты персональных данных: "Условия привлечения к ответственности за нарушения в сфере защиты персональных данных ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])".

Stan
16.12.2011, 10:58
и еще всем тем, кто все таки решил подавать по почте - при подаче на приеме объясняют, что последний день отправки по почте 21 декабря- то-есть за 10 дней до нг

Это что ещё за новость такая? :)
Что прям 22 декабря уже не примут письмо?
Пусть оно дойдёт после НГ и что? Главное отправить до НГ.
Не пугай людей.

Kassi
16.12.2011, 11:01
[QUOTE=Stan;247277]Вот тебе консультация для твоих клиентов и не только...
[B][SIZE=3]

Спасибо конечно - но я уже 1000000000000таких статей прочитала, все форумы перечитала, лигу, бух учет, кадровый учет, да еще и наслышалась от клиентов и регистраторов.....

Kassi
16.12.2011, 11:03
Это что ещё за новость такая? :)
Что прям 22 декабря уже не примут письмо?
Пусть оно дойдёт после НГ и что? Главное отправить до НГ.
Не пугай людей.

Я никого не пугаю - а делюсь тем, что я знаю. Почта письмо примет.....но а вот госслужба....это под вопросом, вот возьмите статистику- она не принимает если меньше чем за 10 дней отправили письмо....и не только статистика, поэтому предположить, как тут будет - ни я, ни кто-либо другой не могут.

Stan
16.12.2011, 11:14
я уже 1000000000000 таких статей прочитала, все форумы перечитала,
Спорим что статей прочитала меньше и форумы не все перечитала? :)

Меньше читай, голова не резиновая.
А в этой статье ИМХО кратко изложена суть всего происходящего, а каждый пусть сам решает, что ему делать или не делать...

Stan
16.12.2011, 11:18
Почта письмо примет.....но а вот госслужба....это под вопросом
Всё они примут, не переживай.
Они будут принимать заявления и после НГ. Это штрафы (теоретически, хотя я сомневаюсь) только после НГ могут начаться, а крайних сроков на регистрацию БПД нет.

DRAKO
16.12.2011, 11:22
питаются в столовой, а флудят в соответствующем разделе! а в этой теме делятся информацией, а не доводами!
Повторюсь. По ссыли [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] описан ряд мероприятий, который будет необходимо сделать зарегистрировав себя владельцем БПД.
Кто готов - вперед!
Кстати это еще будет повод проверки на КСЗИ и легитимность используемого софта.

Kassi
16.12.2011, 11:35
[QUOTE=Stan;247287]Спорим что статей прочитала меньше и форумы не все перечитала? :)


Ладно - согласна перечитала меньше статей, и форумы не все.....но факт остается фактом!!!! а голова правда трещит - уже даже не хочу и не могу писать в этой теме- чем больше всех слушаю , тем мне хуже- лучше буду писать про длину туксонов))))

Stan
16.12.2011, 11:44
Ладно - согласна перечитала меньше статей, и форумы не все.....но факт остается фактом!!!! а голова правда трещит - уже даже не хочу и не могу писать в этой теме- чем больше всех слушаю , тем мне хуже- лучше буду писать про длину туксонов))))
И это правильно, я ж тебе уже советовал меньше читать всякой ...ни. ;)

Олександр
16.12.2011, 11:57
Я никого не пугаю - а делюсь тем, что я знаю. Почта письмо примет.....но а вот госслужба....это под вопросом, вот возьмите статистику- она не принимает если меньше чем за 10 дней отправили письмо....и не только статистика, поэтому предположить, как тут будет - ни я, ни кто-либо другой не могут.
за 10 днів - порядок відправлення звітності. про інше, у т. ч. й про "заяву про реєстрацію пбд", - напевно ні...

DRAKO
16.12.2011, 11:59
И это правильно, я ж тебе уже советовал меньше читать всякой ...ни. ;)
А кто вообще эту тему поднял:sad:?

Stan
16.12.2011, 12:18
А кто вообще эту тему поднял:sad:?
Kassi :pardon:
Ну так и голова у нее больше всех распухла, аж Туксоны стали разной длины...:)

Олегator
16.12.2011, 12:42
мне уже наприсылали на подпись "згоды" на обробку моих данных :dash::rofl:

Олегator
16.12.2011, 12:45
Повторюсь. По ссыли [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] описан ряд мероприятий, который будет необходимо сделать зарегистрировав себя владельцем БПД.
Кто готов - вперед!
Кстати это еще будет повод проверки на КСЗИ и легитимность используемого софта.
это я прекрасно понимаю, и именно из за этого и собираю инфу
в моем случае вообще, если вдруг "попаду", заплатить штраф, чем все это проделывать, включая используемые софты...

almond
16.12.2011, 12:50
Это что ещё за новость такая? :)
Что прям 22 декабря уже не примут письмо?
Пусть оно дойдёт после НГ и что? Главное отправить до НГ.
Не пугай людей.
Есть такая норма - при подаче отчетности почтой нужно отправлять за 10 дней до граничного срока. Но это, кажись, касаемо налоговой отчетности. Из практики - деки по НДС неоднократно отправлялись почтой 12-14 числа (за 6-8 дней до окончания сроков подачи) и принимались налоговой. Никто там на эти почтовые штемпели не смотрит

sywer
16.12.2011, 12:55
налоговые отчёты - квартальные - я обычно под Новый Год отправляю, последние 2 года.. числа 30-31го декабря, что бы в очередях в налоговой не стоять с 1-5 января.. принимают, обратное уведомление приходит что принято 3-4го января..

простите за оффтоп.

Stan
16.12.2011, 13:09
Есть такая норма - при подаче отчетности почтой нужно отправлять за 10 дней до граничного срока.
Если установлены граничные сроки сдачи, то это может быть логично. Хотя лично я не встречал где именно прописана такая "норма" и есть ли она. Кто знает, киньте ссылкой.
ПОВТОРЯЮ, граничных сроков сдачи заявлений на регистрацию БПД нет, соответственно...

almond
16.12.2011, 13:09
Какой тут может быть оффтоп ? :) Тема как раз для флуда созрела. Никто толком ничего не знает, все разговоры на уровне:"Хватай мешки, вокзал уходит"

almond
16.12.2011, 13:12
Stan Статья НК 49.5. Повторюсь : это касаемо налоговой и в реале на почтовые штемпели они не смотрят

Stan
16.12.2011, 13:18
Статья НК 49.5. Повторюсь : это касаемо налоговой и в реале на почтовые штемпели они не смотрят
Действительно, для налоговой декларации это прописано, но это другая тема и к БПД никак не относится.

Toljanos
19.12.2011, 13:32
Я короче в шоці повному з цієї біди!
У когось є зразки заповнення? Порядок подання даних для фізичної особи підприємця?

ta-tusia
19.12.2011, 16:12
Я короче в шоці повному з цієї біди!
У когось є зразки заповнення? Порядок подання даних для фізичної особи підприємця?

Относительно вразумительные "роз`яснення" из последних:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Образцы заполнения посмотри на Попрошайке:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] пароль 909090

Vik-440
19.12.2011, 16:49
Щойно на роботі заповнив бланк, що не маю нічого проти внесення моїх даних до бази даних та подачі її до відповідних органів.... (ну щось таке, не дослівно)

Toljanos
19.12.2011, 17:01
а якщо я не хочу, щоб мої дані були у тих відповідних органах?

Vik-440
19.12.2011, 17:04
а якщо я не хочу, щоб мої дані були у тих відповідних органах?Тебе ніхто не тримає на роботі...
п.с. а що нового вони взнають? Саме підприємство чітко напевно визначає що до розголошення а що ні...

Kassi
19.12.2011, 17:06
Щойно на роботі заповнив бланк, що не маю нічого проти внесення моїх даних до бази даних та подачі її до відповідних органів.... (ну щось таке, не дослівно)

Вы правильно сделали- так как те сотрудники, которые такое не напишут - будут уволены...

а якщо я не хочу, щоб мої дані були у тих відповідних органах?

Так они и так в соответствующих органах......В налоговой, в статистике, пенсионном, Вы внимательно прочитайте заявление согласие что Вам дадут на работе подписать, там ничего для Вас страшного нету.....

Kassi :pardon:
Ну так и голова у нее больше всех распухла, аж Туксоны стали разной длины...:)

Знаете что!!!! с головой моей все нормально)))) со зрением тоже, были бы юристом- я бы посмотрела бы на Вас, что от такого закона не знаешь что и делать....!!!

Kassi
19.12.2011, 17:10
Есть такая норма - при подаче отчетности почтой нужно отправлять за 10 дней до граничного срока. Но это, кажись, касаемо налоговой отчетности. Из практики - деки по НДС неоднократно отправлялись почтой 12-14 числа (за 6-8 дней до окончания сроков подачи) и принимались налоговой. Никто там на эти почтовые штемпели не смотрит

Да, а Вы отправьте в статистику и в суд документы, потом я на Вас посмотрю!)))))

Vik-440
19.12.2011, 17:11
Так они и так в соответствующих органах......В налоговой, в статистике, пенсионном, Вы внимательно прочитайте заявление согласие что Вам дадут на работе подписать, там ничего для Вас страшного нету.....Так я ж і прочитав перед підписання, і зрозумів що нічого нового там немає, проста формалізація того що було до цього часу..

Kassi
19.12.2011, 17:17
за 10 днів - порядок відправлення звітності. про інше, у т. ч. й про "заяву про реєстрацію пбд", - напевно ні...

я не говорила, что 100 процентов что 21 последний день! я сказала, что такую инфо в гос органе сказали....а тут уже сами выбираете - до 21 или после....

Так я ж і прочитав перед підписання, і зрозумів що нічого нового там немає, проста формалізація того що було до цього часу..

Вот абсолютно правильно Вы поняли!!!!!просто по работе моей уже есть случаи- когда сотрудники отказываются такое подписывать - и я работодателю говорю - значит увольняем и без вопросов.

А кто вообще эту тему поднял:sad:?

Подняла тему я!!! так как это спец ветка-юридическая и считаю, что эта тема очень важна- что б люди понимали, что происходит!!!!

Действительно, для налоговой декларации это прописано, но это другая тема и к БПД никак не относится.


Я ни с кем по этому вопросу не спорю - просто говорю - что мне сказали, сама буду отправлять и после НГ - так что ничего страшного не вижу- просто поделилась такой инфой- что у меня была!!!

Kassi
19.12.2011, 17:20
И вообще-накинулись некоторые так на меня- как будто я не знаю, что тут писала и зачем тему создавала- кому не интересно -не читайте, тема была создана- что б люди знающие и не знающие ознакомились с подарком под НГ, а те, кто знает ситуацию - помогли разобраться!!!!

Offroad
19.12.2011, 17:49
Сегодня сделал 2 базы ПД на сайте [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] подписал в МЕДок электронными ключами, загрузил обратно на сайт, зарегистрировали... В форме поставил галочку, чтоб по почте (Укрпочте, а не мейлом) прислали... Кто подскажет - мне какое-то подтверждение придет (типа, все хорошо, или наоборот переделайте), надо заполнить "заяву про надання витягу з реєстру" или просто ждать письма от Укрпочты?

DRAKO
19.12.2011, 17:56
Получмл сегодня такую формочку по почте с просьбой отписаться в пятидневный срок.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
М.б. кому то пригодится как "коза".
ПыСы
[QUOTE=Kassi;248039] Подняла тему я!!! так как это спец ветка-юридическая и считаю, что эта тема очень важна- что б люди понимали, что происходит!!![QUOTE]
Художника обидеть легко, а как потом от мольберта увернуться:D.
Я же писал не в качестве претензий к топикастеру, а к суровой окружающей действительности:o

Toljanos
19.12.2011, 18:03
просто це ще один шанс нас нагнути!
будуть ходити потім перевіпяючі і штрафути всіх ФО та ЮО за невідповідності.
а якщо казати, що це все є, то навіщо їм ще одну базу даних створювати?

ta-tusia
19.12.2011, 18:03
И вообще-накинулись некоторые так на меня- как будто я не знаю, что тут писала и зачем тему создавала- кому не интересно -не читайте, тема была создана- что б люди знающие и не знающие ознакомились с подарком под НГ, а те, кто знает ситуацию - помогли разобраться!!!!

Поддерживаю, тема действительно актуальная, люди на юр. – и бух. форумах уже исписали десятки страниц.
Но вот мне почему-то кажется, что числа 31 дек. выйдет какое-нибудь самое главное «роз`яснення», которым «буде скасовано» все предыдущие и проблема засохнет. (Вспомним ежемесячные звіти по ПДФО).

Toljanos
19.12.2011, 18:06
Поддерживаю, тема действительно актуальная, люди на юр. – и бух. форумах уже исписали десятки страниц.
Но вот мне почему-то кажется, что числа 31 дек. выйдет какое-нибудь самое главное «роз`яснення», которым «буде скасовано» все предыдущие и проблема засохнет. (Вспомним ежемесячные звіти по ПДФО).

Можливо ви праві, бо проаналізувааши всі дані, виходить, що при кожному прийомі на роботу особи, треба буде поновляти відомості, або при появі нової клієнтської бази

Олександр
19.12.2011, 19:55
бо проаналізувааши всі дані, виходить, що при кожному прийомі на роботу особи, треба буде поновляти відомості, або при появі нової клієнтської бази
при прийманні на роботу потрібно буде лише брати додатковий папірчик - "згоду"...

Toljanos
19.12.2011, 20:44
при прийманні на роботу потрібно буде лише брати додатковий папірчик - "згоду"...
а при укладенні договорів(підряду, оренди...) цивільно-правових угод?

Lel
19.12.2011, 21:25
а при укладенні договорів(підряду, оренди...) цивільно-правових угод?

сразу включить пункт про согласие в текст договора

Stan
20.12.2011, 12:18
были бы юристом....
Был, есть и возможно останусь навсегда...:)

Kassi
21.12.2011, 15:45
Был, есть и возможно останусь навсегда...:)

а че возможно??? - как то не оптимистично......

Kassi
21.12.2011, 15:46
знающие юристы и не только юристы- подскажите- нужно ли регистрировать базы филиалам? ведь заявка предусмотрена для физ и юр лиц???

Stan
21.12.2011, 16:06
нужно ли регистрировать базы филиалам?
ИМХО: Если юрлицо считает, что ему нужно регистрировать свои БПД, то его филиал тоже должен так считать... ;)

Kassi
21.12.2011, 16:24
ИМХО: Если юрлицо считает, что ему нужно регистрировать свои БПД, то его филиал тоже должен так считать... ;)

Ну ок - как ему зарегистрировать - то Филиалу- ведь филиал не юр. лицо - а бланк для юр и физ лиц- вот это я имею ввиду....

Stan
21.12.2011, 16:37
Ну ок - как ему зарегистрировать - то Филиалу- ведь филиал не юр. лицо - а бланк для юр и физ лиц- вот это я имею ввиду....

Пусть директор (руководитель филиала) подаёт как физлицо от имени юрлица.

Згідно з частиною четвертою ст. 95 Цивільного кодексу керівники філій та представництв призначаються юридичною особою i діють на підставі виданої нею довіреності. Тому вони не є органами юридичної особи, хоча безпосередньо беруть участь у здійсненні її правоздатності. Угоди, що укладаються філіями, утворюють права та обов’язки безпосередньо для юридичної особи. В цьому полягає їх основна відмінність від дочірніх підприємств, які утворюються як юридичні особи іншим підприємством також шляхом передачі їм частки свого майна.

Для здійснення діяльності керівникам філій видається генеральна довіреність, за якою вони вправі укладати угоди від імені юридичної особи, що їх створила, у межах наданих їм повноважень. Оскільки філії та інші відокремлені підрозділи не є юридичними особами, довіреність видається не відокремленому підрозділу, а конкретній фізичній особі, як правило, директору філії.

Відповідні дії (зокрема, правочини) керівник філії здійснює від імені юридичної особи. Особливо необхідно підкреслити, що сама філія ніяких дій від свого імені здійснювати не вправі. Також слід пам’ятати про те, що відповідальність за всі угоди чи інші дії керівника філії у межах наданих йому повноважень несе юридична особа, причому всім своїм майном, адже дії керівника філії – це дії юридичної особи.

Kassi
21.12.2011, 16:41
Пусть директор (руководитель филиала) подаёт как физлицо от имени юрлица.

Вы меня не правильно поняли наверное, есть заявление на регистрацию БД Розділ І. Інформація про володільця бази персональних даних


• Юридична особа Х • Резидент Х • Нерезидент



• Фізична особа • Громадянин України Особа без громадянства


• Інше громадянство


кто владелец данных????

тут юр лицо и физ лицо владелец, филиал - не юр лицо, а директор - не владелец данных филиала....

Stan
21.12.2011, 17:01
тут юр лицо и физ лицо владелец, филиал - не юр лицо, а директор - не владелец данных филиала....
Теперь ты видишь насколько "сырой" (мягко говоря) этот закон маразм? :)
Значит пусть юрособа регистрирует БПД своих филиалов.

Stan
21.12.2011, 17:03
Есть ещё вот такое мнение...
Коллеги, предлагаю всем расслабится по вопросу о регистрации баз ПД. Давайте думать как юристы. Как сформулировано правонарушение, за которое возможны штрафы? А вот как: "Ухилення від державної реєстрації бази персональних даних". Что такое "ухилення"? Когда оно может иметь место? Можно ли считать кого-либо уклоняющимся (таким, що ухиляється) от совершения каких-либо действий, если не установлен граничный срок их осуществления? А если нет срока, то и не возможно его нарушить!!!
Если мы внимательно посмотрим на Закон о ЗПБД, то мы найдем лишь норму о том, что "База персональних даних підлягає державній реєстрації ...", и ни слова о сроках такой регистрации.
Вывод такой: если нет сроков регистрации, то их нельзя и нарушить, а следовательно и нельзя кого-либо считать уклоняющимся от регистрации. Ведь я всегда могу сказать, что наша фирма ведет активную работу, направленную на то, что бы зарегистрировать БПД, но просто мы еще не все успели сделать и еще не успели доехать до Гос службы, что бы подать заявление. А так мы не уклоняемся, мы самые законопослушные владельцы БПД.
Для того, что бы лучше все это понять, можно провести аналогию с подачей заявлений на обязательную регистрацию плательщиком НДС - в данной ситуации НКУ устанавливает четкую процедуру и сроки регистрации в качестве плательщика НДС и правовые последствия нерегистрации напрямую связаны с пропуском СРОКОВ.
Кроме того, представьте себе ситуацию: 10.01.2012г. регистрируется новое юр.лицо. 12.01.2012г. директор своим приказом принимает на работу 10 человек. Вопрос: когда должна быть зарегистрирована БПД?: 12.01.2012г. когда людей зачислили в штат? или на следующий день? или через неделю? или через месяц? Когда? В какие сроки надо зарегистрировать БПД, чтобы не считаться уклоняющимся от регистрации БПД? Для меня ответ очевиден: так как нет установленных законом сроков регистрации, мы можем зарегистрировать тогда, когда посчитаем нужным. С точки зрения права нет разницы будет это через 1 неделю или через месяц или через ...
Вот если придет проверка и дадут предписание о том, что надо в такие-то сроки зарегистрировать, то здесь уже думаю надо будет регистрировать, так как здесь уже больше возможностей найти признаки уклонения.
Почитайте также "Комментарии" Госслужбы, опубликованные Лигой, и где говорится, что сначала Госслужба выносит предписание, если предписание не будет выполнено, то лишь тогда она составляет админпротокол, и лишь потом дело передается в суд. Т.е., даже если и придут на проверку, то все равно сначала вынесут предписание о том, что надо зарегистрировать, и если вы не выполните это предписание,то только тогда будет составляться админпротокол.

VIC
21.12.2011, 17:09
представьте себе ситуацию: 10.01.2012г. регистрируется новое юр.лицо. 12.01.2012г. директор своим приказом принимает на работу 10 человек. Вопрос: когда должна быть зарегистрирована БПД?10-го директор знал что сотрудники (БПД) будут

VIC
21.12.2011, 17:10
Вот если придет проверка и дадут предписание о том, что надо в такие-то сроки зарегистрировать, то здесь уже думаю надо будет регистрировать, так как здесь уже больше возможностей найти признаки уклонения.проверка придет только если кто-то стуканет, а так на основании чего она (проверка) будет?

Kassi
21.12.2011, 17:18
Теперь ты видишь насколько "сырой" (мягко говоря) этот закон маразм? :)
Значит пусть юрособа регистрирует БПД своих филиалов.

та закон не то слово сырой.....я б его назвала что я думаю про него - но Вик тогда меня забанит тут!!!!

Kassi
21.12.2011, 17:19
тока что начиталась разъяснений Мин Юстиции, кому интересно

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Stan
21.12.2011, 17:25
10-го директор знал что сотрудники (БПД) будут
Ты считаешь, что 10-го должен регистрировать БПД?
Почему, где в законе это написано?

Stan
21.12.2011, 17:26
проверка придет только если кто-то стуканет, а так на основании чего она (проверка) будет?
Не просто "стуканёт", а ещё и с письменными доками.

VIC
21.12.2011, 17:52
Ты считаешь, что 10-го должен регистрировать БПД? скажу так, можно и так считать

almond
21.12.2011, 18:14
проверка придет только если кто-то стуканет, а так на основании чего она (проверка) будет?
"93 ст. УПК. Агент Сиськин доложил. Вот и проверяем." Это если менты проверять будут. На основании чего они строительные лицензии 2 года назад массово проверяли ?

ta-tusia
21.12.2011, 18:19
Вы меня не правильно поняли наверное, есть заявление на регистрацию БД Розділ І. Інформація про володільця бази персональних даних


• Юридична особа Х • Резидент Х • Нерезидент



• Фізична особа • Громадянин України Особа без громадянства


• Інше громадянство


кто владелец данных????

тут юр лицо и физ лицо владелец, филиал - не юр лицо, а директор - не владелец данных филиала....

В роз`ясненнях Минюста:
Володільцем бази персональних даних згідно з абзацом третім статті 2 Закону є фізична або юридична особа, якій законом або за згодою суб’єкта персональних даних надано право на обробку цих даних, яка затверджує мету обробки персональних даних та процедуру їх обробки, якщо інше не визначене законом…
Розпорядником бази персональних даних згідно з абзацом дев’ятим статті 2 Закону може бути фізична чи юридична особа, якій володільцем бази персональних даних або законом надано право обробляти ці дані.
Практичним прикладом можуть бути відносини між юридичними особами та їх представництвами, філіями, відділеннями тощо. Так, у сенсі Закону ці представництва, філії, відділення виступатимуть розпорядниками баз персональних даних, володільцем яких є юридична особа.

DRAKO
21.12.2011, 18:53
Многобуквенный ОФФ
Не буду спорить (здесь так много юристов), но с точки зрения простого обывателя картина представляется такая:
Был принят "Закон Украины. Об охране персональных данных". То ли слизали с европейского аналога, то ли решили свою частную жизнь охранять - не суть! Год прошел, а на кого навесить исполнение не нашлось -создали службу. Навесить на эту службу еще и "заработок" не решили. Скорее всего механизм честного отъема денег не накреативили. А без бизнесплана инвестировать в эту службу нико не будет. И так на велосипедные дорожки к ЕВРО 2012 и на йолки не хватает. Поэтому служба в этом году полторы калеки . Но калеки с опытом строительства "Титаника" тоже жить хотят и наваяли страшный по своим масштабам проект охватить своим вниманием всех-всех. И чем больше сейчас там нарегистрируется тем ярче аргументы выбивать себе финансирование. Короче, к чему это я? Умрет оно само собой. Но не завтра к сожалению

ta-tusia
21.12.2011, 19:20
Многобуквенный ОФФ

Исчо один многобуквенный ОФФ

На одном форуме некто выложил такую версию происходящего: типа мужики в бане за пивом по-быстрому придумали, как еще срубить бабла и заодно поспорили на следующее пиво: пипл схавает – не схавает.
Вышли из бани, внедрили, сами не поняли что, теперь ждут, чем дело кончится

Kassi
21.12.2011, 19:38
Практичним прикладом можуть бути відносини між юридичними особами та їх представництвами, філіями, відділеннями тощо. Так, у сенсі Закону ці представництва, філії, відділення виступатимуть розпорядниками баз персональних даних, володільцем яких є юридична особа. [/FONT][/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

где написано подскажите?

Kassi
21.12.2011, 19:51
нашла- спс

ta-tusia
21.12.2011, 19:52
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

D.I.M.O.N.
22.12.2011, 11:54
порадовали строки из разьяснения:

ЩО НЕ Є БАЗОЮ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

Фізичні особи-підприємці та самозайняті особи самостійно визначають чи володіють вони базами персональних даних у сенсі Закону.

Водник
23.12.2011, 21:38
Вы представляете себе, сколько в Украине зарегистрировано субъектов предпринимательской деятельности, как физических, так и юридических лиц?
И сколько времени займет их всех проверить?
Вон уголовную ответственность давно уже ввели за использование не лицензионного ПО - хоть одного знаете, кого привлекли, при том, что практически у всех оно без лицензии?
Курить на улице нельзя - кого-нибудь знаете, на кого протокол составили?
Скорее всего, это будет просто возможностью и аргументом, если кому-то жизнь усложнить надо. Как, например, с тем же ПО - если надо зайти на предприятие, не составляет особого труда решить вопрос с милицией, написать письмо от левого заявителя, которого никогда не найдут, что, мол его знакомый (сотрудника данного предприятия) рассказал ему о том, что на предприятии используется левое ПО, нарушается то-то и то-то, прошу принять меры. И под это заявление в порядке проверки заходят и начинают копошиться и искать то, что надо.

Kassi
23.12.2011, 22:12
люди добрые, кому уже присылали договор с пунктом о защите персональных данных - поделитесь....хочется посмотреть че там напридумывали...

D.I.M.O.N.
24.12.2011, 14:42
Вы представляете себе, сколько в Украине зарегистрировано субъектов предпринимательской деятельности, как физических, так и юридических лиц?
И сколько времени займет их всех проверить?
Вон уголовную ответственность давно уже ввели за использование не лицензионного ПО - хоть одного знаете, кого привлекли, при том, что практически у всех оно без лицензии?
Курить на улице нельзя - кого-нибудь знаете, на кого протокол составили?
Скорее всего, это будет просто возможностью и аргументом, если кому-то жизнь усложнить надо. Как, например, с тем же ПО - если надо зайти на предприятие, не составляет особого труда решить вопрос с милицией, написать письмо от левого заявителя, которого никогда не найдут, что, мол его знакомый (сотрудника данного предприятия) рассказал ему о том, что на предприятии используется левое ПО, нарушается то-то и то-то, прошу принять меры. И под это заявление в порядке проверки заходят и начинают копошиться и искать то, что надо.
+1 - ещё один "легальный" способ давить на предпринимателей, и сшибать бабло за полюбовное решение вопроса - что бы это было легче и дороже - ввели эти колоссальные штрафы - до 17.000 грн...

Komar
24.12.2011, 22:04
Очень много людей объявило байкот этой х**не, я присоединился.
Не равнодушные, не проходите мимо, присоединяйтесь..

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Мих@лыч
24.12.2011, 23:53
[QUOTE=Komar;249571]Очень много людей объявило байкот этой х**не, я присоединился.
Не равнодушные, не проходите мимо, присоединяйтесь..

Они сами присоединились и перенесли сроки до 1 липня 2012, думаю там этой х**не и копец ...

gorr
25.12.2011, 09:18
а можно ссылу на документик?

VIC
25.12.2011, 09:27
а можно ссылу на документик?
Проект вноситься народними
депутатами України


І.А. ГОРІНОЮ
К.М. ЛЯПІНОЮ
ЗАКОН УКРАЇНИ ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
«Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних» щодо перенесення терміну введення в дію
([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])


Верховна Рада України постановляє:
I. У Прикінцевих положеннях Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних» (Закон України від 2 червня 2011 року № 3454 - VI) слова та цифру «з 1 січня 2012 року» замінити словами та цифрою «з 1 липня 2012 року». (по факту слова та числа «з 1 січня 2012 року» замінити словами «через шість місяців після затвердження та введення в дію Порядку обробки персональних даних».
)

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.


Голова Верховної Ради
України


_____________________________





ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України «Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист
персональних даних» щодо перенесення терміну введення в дію


1. Обґрунтування необхідності прийняття акта Введення в дію Законів України «Про захист персональних даних» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних» шокувало підприємницьку спільноту.

Відповідно до визначення терміну «база персональних даних» (ст.2 Закону України «Про захист персональних даних» - це іменована сукупність упорядкованих персональних даних в електронній формі та/або у формі картотек персональних даних, тобто до бази персональних даних може бути віднесені будь-як дані суб’єктів господарювання, дані відділів кадрів, лікарень тощо. Відсутність чіткого визначення терміну «база персональних даних», а також штучне трактування порушень вимог Закону України «Про захист персональних даних» та значні розміри штрафу за ухилення від їх державної реєстрації бази персональних даних (для громадян - суб'єктів підприємницької діяльності в розмірі від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) вже зараз призвели до збурення у середовищі малого підприємництва.

Крім того, слід також зазначити, що Законом України «Про захист персональних даних» не сформульована мета обробки персональних даних і має посилочний характер на інші нормативно-правові акти, які ще не прийнято; не передбачено регулювання діяльності володільця баз персональних даних; відсутні норми, які б деталізували і конкретизували застосування норм окремими категоріями суб'єктів (громадські організації, страхові компанії, медичні установи, банки тощо); не визначений вичерпний перелік відомостей, які належать до персональних даних та відсутня чітка процедура знищення персональних даних; не визначено статус інформації (персональних даних), отриманої із загальнодоступних джерел (газети, телебачення, інтернет). Такого поняття як «загальнодоступні джерела» Закон взагалі не розкриває і не включає Інтернет до джерел отримання таких персональних даних, однак саме з них отримують масу персональних даних суб'єкти, які їх використовують; не передбачено, які умови повинен створити власник бази даних для належного захисту персональних даних та що саме повинен включати в себе процес обробки персональних даних. Але саме за порушення цих умов законодавством і передбачена адміністративна відповідальність.

На даний час затверджена низка нормативних актів, які регламентують процедуру реєстрації персональних баз даних, але не затверджено жодного нормативного акта, який унормовує весь процес підготовчої роботи, який передує реєстрації баз даних, зокрема відсутній Типовий порядок обробки персональних даних у базах персональних даних, але вже встановлюється відповідальність за порушення вимог щодо реєстрації та обробки баз даних та затверджено План проведення перевірок володільців та (або) розпорядників баз персональних даних щодо дотримання ними вимог законодавства у сфері захисту персональних даних.
Підставою виникнення права на використання персональних даних є згода суб'єкта персональних даних на обробку його персональних даних. При цьому, Законом не передбачено, що робити володільцю персональних баз даних, якщо суб’єкт персональних даних відмовляє надати згоду на обробку його персональних даних.
На сьогоднішній день не існує територіальних органів або регіональних представництв Державної служби України з питань захисту персональних даних. Державна реєстрація персональних баз даних здійснюється у м. Києві, що ускладнює, а іноді унеможливлює процедуру отримання Свідоцтва, яке, відповідно до Закону, видається протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви.

Крім того, на законодавчому рівні не встановлено порядок здійснення контролю за додержанням законодавства про захист персональних даних в Законі України «Про захист прав персональних даних», в той час контроль за додержанням законодавства про захист персональних даних здійснюють крім уповноваженого державного органу з питань захисту персональних даних ще інші органи державної влади та органи місцевого самоврядування, яким надано нечіткі та занадто широкі повноваження.
Очевидно, що Закон України «Про захист персональних прав» вимагає суттєвого доопрацювання.
Враховуючи зазначене вище, з метою вирішення цієї проблеми пропонується перенести термін введення в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних» з 1 січня 2012 р. на 1 липня 2012 р.

gorr
25.12.2011, 09:42
Вот еще пресс-конференция была.. ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) Завалили их заявами, в общем.В пятницу вечером примерно 10 заявлений в минуту было, судя по нумерации на сайте (подавал около 18.30). Думаю, что примут поправку.

ta-tusia
29.12.2011, 16:55
Министр юстиции Александр Лавринович сообщил, что процесс регистрации будет продолжен и после Нового года

...По его словам, вопрос применения санкций является не просто не первоочередным, а последним. "На этом этапе нам нужно обеспечить реальный учет, а потом то, что касается контроля", - сообщил министр. ...

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] _poka_ne_budut.htm

ta-tusia
29.12.2011, 18:24
Азаров поручил продлить сроки предоставления информации субъектами хоздеятельности для внесения их в базу персональных данных на месяц

РБК-Украина, 29.12.2011, Киев, 17:45

Премьер-министр ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) Николай Азаров ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]) поручил продлить на месяц сроки предоставления субъектами хоздеятельности информации для внесения ее в базу персональных данных. Такое заявление премьер-министр сделал сегодня на своей странице в Facebook.
" Я уже дал указание продлить сроки предоставления данных на месяц, и если будет необходимо, мы продлим еще. Так что Вы можете не беспокоиться, никаких штрафов к Вам предъявлено не будет", - заявил Азаров, отвечая на вопросы пользователей Facebook.


[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

ta-tusia
06.01.2012, 18:35
Но вот мне почему-то кажется, что числа 31 дек. выйдет какое-нибудь самое главное «роз`яснення», которым «буде скасовано» все предыдущие и проблема засохнет.

Ну и чем дело кончилось:
Бизнес может не спешить с регистрацией баз персональных данных: закон будут дорабатывать, штрафы отменяются

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Вывод:
как говорила тетя Соня - "Девочки, не суетитесь под клиентом!"

Stan
10.01.2012, 12:39
Этого следовало ожидать.
Я почему-то был в этом уверен с самого начала...даже своё руководство убедил не участвовать в этом маразме.

almond
10.01.2012, 14:51
Армейский принцип "не спеши, а то успеешь" становится национальным. Вернее, давно стал :)

Milaya_Ginger
11.01.2012, 12:36
Ну и чем дело кончилось:
Бизнес может не спешить с регистрацией баз персональных данных: закон будут дорабатывать, штрафы отменяются

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]


хм, вообще-то, штрафы не отменяются, а "отсрачиваются" до 1 июля... так что, "дело еще не кончилось" :)

DRAKO
11.01.2012, 12:39
"отсрачиваются"
авторы закона:rofl:

Milaya_Ginger
11.01.2012, 12:50
авторы закона:rofl:
и эти тоже... :D

ta-tusia
24.05.2012, 12:37
Вы будете смеяться, на продолжение следует. Причем в нужном направлении:

Чергова спроба дати раду Закону про захист персональних даних
На розгляд до ВР надійшов законопроект N 10472 від 15.05.2012 р., автори – народні депутати О. Шевчук, Я. Сухий, В. Курило.
Це чергова спроба хоч трошки наблизити законодавство щодо ЗПД до того, аби воно відповідало своїй основній меті – захищати нас з вами від втручання в особисте життя, від "забруднення" наших електронних поштових скриньок, від телефонних дзвінків з "вигідними пропозиціями" тощо, а не ще раз ускладнити й без того нелегку роботу українських підприємств та підприємців.
Законопроектом передбачено багато змін, більшість з яких "косметичні", але ми зупинимося на найсуттєвіших пропозиціях.
1. Пропонується дозволити НЕ РЕЄСТРУВАТИ бази персональних даних (далі – БПД), які:
1) містять виключно персональні дані суб'єктів, що перебувають у трудових відносинах з володільцем бази персональних даних;
2) отримані володільцем бази персональних даних у зв'язку зі здійсненням дій, пов'язаних з укладенням, виконанням та/або припиненням правочину (рос. – сделки), стороною якого, представником сторони, вигодонабувачем, поручителем за яким або іншою пов'язаною з таким правочином особою є суб'єкт персональних даних у випадку, якщо такі персональні дані обробляються виключно у зв'язку з таким правочином. Нагадаємо, що відповідно до ст. 202 ЦКУ, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Таким чином, не треба буде реєструвати БПД контрагентів, засновників, акціонерів тощо;
3) містять виключно інформацію з загальнодоступних джерел.
Така редакція ст. 9 Закону про ЗПД (N 2297-VI від 01.06.2010 р.) була б дуже доречною, адже левова частка усіх БПД - це саме бази "Працівники" та "Контрагенти".
2. Пропонується розширити перелік ПІДСТАВ ДЛЯ ОБРОБКИ ПД. Зараз їх 2 – згода суб’єкта та закон, а може стати 7. Серед них:
- згода суб'єкта ПД ( будь- я ке добровільне волевиявлення фізичної особи щодо надання дозволу на обробку її персональних даних, що може бути надане у письмовій, електронній або у будь-якій іншій, передбаченій чинним законодавством формі);
- здійсненн я дій, пов' я заних з укладенням, виконанням та/або припиненням правочину;
- необхідність захисту життєво важливих інтересів суб'єкта ПД.
3. Одними з найбажаніших є зміни щодо ПОВІДОМЛЕННЯ суб’єкта про включення його даних до БПД.
Як ви знаєте, наразі основною проблемою для власників БПД є навіть не їхня реєстрація, а саме оформлення письмових повідомлень. Схема нібито проста: в вашу базу додалися дані про нову особу, ви маєте протягом 10 робочих днів з дня включення повідомити особу про її права, визначені Законом про ЗПД, мету збору даних та осіб, яким передаються ПД, причому виключно в письмовій формі.
Але саме цікаве, що це треба було робити ще з 01.01.2011 року – дати набрання чинності Законом про ЗПД. А ще цікавіше те, що з 01.07.2012 року запрацює норма, яка дозволятиме накладати штраф на посадових осіб, громадян-СПД за неповідомленн я або несвоєчасне повідомленн я суб’єкта про включення його даних до БПД у розмірі 3400-6800 грн., а якщо таке порушення вчинено повторно протягом року - 6800-11900 грн. (Закон N 3454-VI від 02.06.2011 р.).
Тож, увага: проектом пропонується виключити згадування про строк (10 робочих днів), про письмову форму, та встановити, що повідомлення необхідно тільки тоді, коли цього вимагають умови згоди суб’єкта.
Відповідно, має бути скасована і відповідальність, принаймні, за несвоєчасне повідомлення суб’єкта.
Загалом, прийняття такого проекту мало б позитивний вплив на ситуацію із захистом персональних даних, що просто вже дійшла до абсурду. Але, як доводить практика, Верховна Рада не поспішає зі змінами у цій сфері. В парламенті на розгляді з лютого місяця знаходиться ще один проект (N 9790 від 06.02.2012 р.), за яким пропонувалося встановити вичерпний перелік видів ді я льності суб'єктів господарюванн я, на яких поширюватиметьс я Закон про ЗПД. Йдеться про такі сфери діяльності, де обробляються великі об'єми інформації про персональні дані, наприклад:
- фінансова та страхова діяльність;
- діяльність у сфері інформації та телекомунікації;
- діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту;
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, надання інших послуг бронювання та пов'язана з цим діяльність.
Лишаться сподіватися, що до 1 липня 2012 року наші законодавці все ж таки внесуть очікувані та цілком логічні корективи до законодавства із захисту персональних даних.


[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Offroad
25.10.2013, 16:01
Апну тему. Как и большинство, в авральном порядке регистрировал эти БД в декабре 2011 года. 16.10.2013 получаю уведомление по мейлу
Увага! Це повідомлення було відправлено автоматично, не відповідайте на нього.
************************************************** ***********************************************

За Вашою заявою з реєстраційним номером 110086 від 19.12.2011 10:02:51 прийнято рішення про реєстрацію бази персональних даних з реєстраційним номером 72185.

Нагадуємо, що на дане повідомлення не потрібно відповідати.

З найкращими побажаннями,
Державна служба України з питань захисту персональних даних

Сегодня на почте письмо (бумажное) с этой же службы. Внутри на номерных бланках 2 Свидетельства (по количеству зарегистрированных баз персональных данных). Оперативно черти работают :rofl:

Toljanos
26.10.2013, 19:52
мені ще нічого не прийшло;-) лишнього шуму наробили!