КПК

Показати повну версію : Про оподаткування сум страхового відшкодування


Urik
15.06.2011, 10:02
Наткнулся на интересное письмо в Интернете по поводу получения денег от страховой. Если я правильно понял, то если забираешь наличкой деньги, то должен платить налоги, если погашение в счет кредита, то так же платить налог.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.06.2010 р. N 5332/6/17-0716

Про оподаткування сум страхового відшкодування

Державна податкова адміністрація України згідно із Законом України "Про інформацію" розглянула <...> запит <...> щодо оподаткування сум страхового відшкодування, які при настанні страхового випадку із предметом застави (автомобілем) виплачуються страховою компанією згідно із договором банку - вигодонабувачу, а не фізичній особі, що одержала в банку кредит під такий автомобіль, і повідомляє.
Відповідно до п. 2.1 ст. 2 Закону України від 22.05.2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон N 889) платниками податку з доходів фізичних осіб є резиденти та нерезиденти, які отримують дохід з джерелом його походження з України.
Згідно з п. 1.2 ст. 1 Закону N 889 дохід - це сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у тому числі цінних паперів або деривативів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, чи набутих незаконним шляхом у випадках, визначених підпунктом 4.2.16 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.
Якщо договором страхування передбачено, що при настанні страхового випадку із автомобілем, який є заставою під фінансовий кредит, виданий фізичній особі на його придбання, банк є вигодонабувачем щодо страхового відшкодування, то виплата такого відшкодування є розрахунками між суб'єктами господарювання і не є доходом фізичної особи - заставодавця. При цьому страхова компанія не є податковим агентом щодо виплачуваних банку сум страхового відшкодування.
Водночас якщо в подальшому банк буде спрямовувати одержані суми страхового відшкодування на виплату (надання у негрошовій формі тощо) доходу фізичним особам - заставодавцям (в т. ч. у вказаному у <...> запиті випадку), то банк як податковий агент повинен утримати з такого доходу податок за ставкою, встановленою п. 7.1 ст. 7 Закону N 889, перерахувати утриманий податок до бюджету в порядку, встановленому ст. 8 та ст. 16 Закону, а також відобразити відомості про виплачений (наданий) дохід у податковому розрахунку за формою N 1ДФ, який затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 29.09.2003 р. N 451.

Заступник Голови С. Лекарь

Олександр
15.06.2011, 10:50
суть у тому, що згідно закону про ПДФО (який вже не діє) у разі, якщо фізична особа, що отримала відшкодування, не витрачає його на ремонт до кінця року, наступного за роком його отримання або витрачає на інші потреби, таке відшкодування підлягає оподаткуванню.
оподаткування проводить податковий агент, яким є страхова у разі виплати фізичній особі, або на думку дпа банк у згаданій в листі ситуації.
щодо виплати готівкою фізособі, то тут немає факту нецільового використання і оподатковуватись не може.

наразі згідно податкового кодексу обмежень щодо витрачання відшкодування немає.

Lana CK
15.06.2011, 12:52
Многе чего можно найти в Законе о налообложении физлиц

а на счет БАНКов - в основном они согласовывают выплату денег на СТО...
если же деньги забрали в счет погашения кредита - пока не владею инфой засчитывают ли за минусом налога :)

в ситуации же, когда СК выплачивает физлицу наличку, она "не успевает" быть налоговым агентом... так как клиент типа может и принести Акт ВР!
это уже потом по истечению года только налоговая может отследить такие выплаты и потребовать отчет по ним, если актов ВР не будет - потребовать заплатить налог :)